szamba-betonowe-123

ZROZUMIENIE SYSTEMU SZAMBA NA STATKACH.

Nadchodzi lato i wkrótce jezioro zacznie się zapełniać statkami i miłośnikami łodzi. Nie ma wątpliwości, że z każdą wielką łodzią wiąże się wielka odpowiedzialność. Niezależnie od tego, czy pływasz jachtem, statkiem flagowym, statkiem wycieczkowym czy okrętem wojennym, istnieją przepisy, których należy przestrzegać w zakresie oczyszczania ścieków. Każdego roku nasz zespół podróżuje na statki, aby odpowiednio zaciągnąć i usunąć szarą wodę (prysznice i ścieki). Oto, co musisz wiedzieć o systemie kanalizacyjnym swojego statku, aby utrzymać go w doskonałym stanie przez cały pracowity sezon.

ZNACZENIE GOSPODARKI ŚCIEKOWEJ

Niebezpieczne gospodarowanie odpadami ze statków i ich usuwanie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym mętnej wody, niedoboru tlenu, wymierania organizmów wodnych, rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych przez wodę, zakwitów glonów i innych. Aby nasze zbiorniki wodne były czyste i zdrowe, statki muszą zatrzymywać lub oczyszczać odpady płynne, ścieki i szarą wodę znajdujące się na pokładzie. Istnieją trzy typy morskich urządzeń sanitarnych (szamba betonowe) wspomagających zarządzanie ściekami: Typ I, Typ II i Typ III.

  • Typ I to pokładowe urządzenie do obróbki wykorzystujące system fizyczny/chemiczny oparty na maceracji i chlorowaniu. Są one używane na statkach o długości do 65 stóp. Po oczyszczeniu oczyszczone odpady można wyrzucić.
  • Typ II to pokładowe urządzenie oczyszczające odpowiednie dla dużych statków handlowych. Ten MSD wykorzystuje biologiczny system, który pozwala bakteriom rozkładać ścieki. Podobnie jak w przypadku typu I, woda jest uzdatniana chlorem przed odprowadzeniem ścieków.
  • Typ III to zbiorniki do przechowywania, które mogą być używane przez dowolny statek. Urządzenia te przeznaczone są do magazynowania nieczystości płynnych i ścieków przy jednoczesnym zapobieganiu ich wyrzucaniu za burtę. Kiedy nadejdzie czas na uwolnienie odpadów, będziesz musiał skontaktować się z profesjonalistą, takim jak nasi członkowie, aby Ci pomóc. Upewnij się, że wiesz, gdzie znajdują się najbliższe przepompownie, jakie są ograniczenia dotyczące wysokości lub zanurzenia, sezonowe zamknięcia i godziny pracy.

ZASADY I PRZEPISY

Aby upewnić się, że statki utrzymują swoje systemy kanalizacyjne, istnieją zasady i przepisy, które mogą skutkować karami pieniężnymi, jeśli zostaną zlekceważone. Przepisy te obejmują:

  • Sekcja 312 ustawy o czystej wodzie wymaga stosowania na pokładach statków wyposażonych w zainstalowane toalety i pływających po wodach żeglownych używania sprawnych urządzeń sanitarnych z certyfikatem amerykańskiej straży przybrzeżnej (MSD).
  • Zrzuty nieoczyszczonych ścieków są zabronione w promieniu trzech mil od brzegu.
  • Aby odprowadzać ścieki w promieniu trzech mil, ścieki muszą być oczyszczane przy użyciu zatwierdzonego przez urządzenia MSD typu I lub typu II. Alternatywnie ścieki mogą być przechowywane na pokładzie w zbiorniku retencyjnym (MSD typu III).
  • Oczyszczone i nieoczyszczone zrzuty ścieków są zabronione w słodkowodnych jeziorach, zbiornikach i innych spiętrzeniach słodkowodnych.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz