ZNACZENIE TECHNOLOGII W PRZESTRZENIACH KULTUROWYCH

ZNACZENIE TECHNOLOGII W PRZESTRZENIACH KULTUROWYCH

18 lipca, 2022 0 przez Kony

W dzisiejszych czasach nie tylko doświadczenia kulturalne, muzea i centra interpretacyjne prezentują się jako miejsca, w których technologia sprzymierza się z rozrywką, dając ludziom interaktywne i dynamiczne doświadczenia.

Biorąc pod uwagę, że muzea i centra tłumaczeń muszą łączyć kulturę i technologię, kioski multimedialne , digital signage , cyfrowe billboardy i interaktywne stoły mogą usprawnić komunikację z odwiedzającymi, a także dać artystom możliwość bardziej wszechstronnego wyrażania swojej kreatywności. Infokioski to najlepsze zastosowanie w każdym miejscu publicznym.

W stale zmieniającym się świecie technologia ma na celu stymulowanie ludności do regularnego odwiedzania przestrzeni kulturowych, zwłaszcza że możliwości są nieskończone, a odwiedzający powinni móc w pełni wykorzystać cyfrowe doświadczenie.

Przestrzenie kulturalne powinny więc zwiększać zaangażowanie odwiedzających, zapewniając użyteczność i responsywność kiosków.

Badania wykazały, że zapewnienie wielozmysłowych doświadczeń edukacyjnych może zwiększyć zatrzymywanie informacji. Oznacza to, że każdy, kto wchodzi w interakcję z kioskiem, częściej pamięta wizytę w muzeum lub centrum interpretacyjne niż ktoś, kto doświadczył tylko bodźca wizualnego.

Stała aktualizacja

Jednym z głównych celów wyposażenia interaktywnego w muzeach i ośrodkach tłumaczeniowych jest ciągła aktualizacja treści. Dzięki temu kioski i sprzęt multimedialny są idealną inwestycją wzbogacającą cyfrowe wrażenia zwiedzających.

Co więcej, to technologiczne wyposażenie zwiększa różnorodność perspektyw dostępnych dla zwiedzających, co sprawia, że ​​czują się zmotywowani do powrotu i zdobycia większej ilości tego typu doświadczeń.

Kioski interaktywne

Kioski multimedialne Infokioski są dostosowywane do potrzeb każdego klienta lub projektu, z dbałością o poprawę jakości obsługi i maksymalizację zwrotu finansowego.

Dzięki temu Infokioski jest w stanie zapewnić najlepsze rozwiązania dla muzeów i centrów tłumaczeń. Mówiąc dokładniej, kioski multimedialne przynoszą ogromne korzyści przestrzeniom kulturalnym:

1 – Atrakcyjność

Kioski multimedialne to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi zwiedzających, którzy doświadczają bogatszego i bardziej dynamicznego doświadczenia .

2 – Lepsze wrażenia odwiedzających

Zadowolenie zwiedzających jest kluczowe w przestrzeniach kulturalnych, ponieważ intencją jest, aby ludzie wracali i polecali przestrzeń znajomym i znajomym. Dlatego ważne jest, aby coraz częściej wdrażać kioski multimedialne, aby zapewnić satysfakcję odwiedzającym oraz uniknąć frustracji i długich kolejek .

3 – Modernizacja przestrzeni kulturowych

Oprócz zwiększenia dynamiki muzeów i centrów tłumaczeniowych, kioski multimedialne czynią każdą przestrzeń bardziej nowoczesną i atrakcyjną .

4 – Interaktywność

Interaktywne uczenie się jest bardzo ważne dla przestrzeni kulturowych. Oprócz przyciągania większej liczby odwiedzających zapewnia im wciągające wrażenia .

  • Kioski do rozwiązań modelowania 3D z projekcją wideo

Będąc w awangardzie technologii i dążąc do zaspokojenia wszystkich potrzeb i preferencji konsumentów, PARTTEAM & OEMKIOSKS wyprodukował i opracował kioski do rozwiązań modelowania 3D z projekcją wideo.

Te multimedialne kioski, idealne dla muzeów i centrów tłumaczeniowych, umożliwiają użytkownikom przeglądanie różnych prezentowanych treści. Podczas tej nawigacji rzut na model jest zmieniany, aby odpowiadał zawartości kiosku.

Oprócz jeszcze większego zaangażowania użytkownika, te rozwiązania, które stawiają na innowacyjność i nowoczesność, zapewniają dynamikę i interakcję, jednocześnie kreując poczucie rzeczywistości.

Oznakowanie cyfrowe

Dziś do muzeów i ośrodków interpretacyjnych przybywa coraz więcej zwiedzających, m.in. dzięki wykorzystaniu digital signage , które jest w awangardzie cyfrowej narracji w tych przestrzeniach.

Oferta digital signage jest bardzo profesjonalna i efektywna, obejmuje tworzenie i zarządzanie treściami multimedialnymi (obrazy, filmy, wiadomości, treści internetowe) oraz ich dostępność za pośrednictwem jednego lub kilku wyświetlaczy, co jest niezwykle korzystne w przestrzeniach kultury.

Sieci Digital Signage mają kilka funkcji, których głównym celem jest rozpowszechnianie i prezentacja informacji/treści, w tym przypadku dla sektora kultury.

Oprócz przekazywania wiadomości powitalnych, informacji, godzin otwarcia, wycieczek z przewodnikiem, promocji, cyfrowe oznakowanie jest również niezbędne w orientacji. W ten sposób i dzięki systemowi odnajdywania drogi zwiedzający mogą mieć lepszą orientację w przestrzeni kultury.

Oprogramowanie Infokioski to zatem zestaw wskazówek składający się m.in. z elementów wizualnych, słuchowych, dotykowych, który pozwala ludziom odnaleźć się na dużych powierzchniach.

Ściana wideo to nic innego jak dwa lub więcej wyświetlacze ustawione obok siebie i bardzo blisko siebie, aby sprawiać wrażenie dużego wyświetlacza, który pokaże część treści w zsynchronizowany sposób.

Interaktywna oś czasu

Aby zapewnić większą spójność i czasową definicję artefaktów muzeów i centrów interpretacyjnych, Infokioski opracował interaktywne osie czasu, które pozwalają odwiedzającym poznać więcej szczegółów na temat przeszłości tych artefaktów.

Za pomocą wyświetlacza i dotyku zwiedzający mogą odkryć więcej informacji o artefaktach eksponowanych w przestrzeniach kulturowych, gdy treść pojawia się na wyświetlaczu, zgodnie z mapą na ścianie.

Interaktywna oś czasu, łatwa do aktualizacji i dzięki internetowemu systemowi zarządzania treścią, zapewnia bogatsze wrażenia.

Tabele interaktywne

Tabele interaktywne Infokioski są niezwykle intuicyjne i mogą być przewodnikami, które pomogą zwiedzać wystawy i poruszać się po historiach opowiadanych w muzeach i centrach interpretacyjnych. Te z kolei określane są jako przestrzenie zachowania, upowszechniania, wiedzy i pamięci.

Funkcjonowanie interaktywnego stołu jest podobne do dużego tabletu, ale z tą zaletą, że udostępnianą zawartością może manipulować kilka osób jednocześnie. Oprócz ułatwienia przeglądania treści multimedialnych, interaktywne stoły są bardzo przydatne i łatwe w użyciu.

Wzrasta wykorzystanie interaktywnych wirtualnych stołów, zwłaszcza w muzeach, które nastąpiły po rewolucji technologicznej. Sprawdź nasze infokioski wewnętrzne i wybierz coś idealnego dla swojego obiektu.

System ten można uzupełnić o rzutowanie zawartości na ścianę.

Interaktywna projekcja ścienna

Infokioski, poprzez specjalne kioski z projektorem wideo, wyświetlają każdy rodzaj treści – funkcjonalność, która sprawdza się bardzo efektywnie i atrakcyjnie w przestrzeniach kulturalnych..

Interaktywna projekcja podłogowa

Interaktywna projekcja podłogi odnosi się do projekcji treści multimedialnych na podłodze przestrzeni wewnętrznej, w tym przypadku muzeum lub centrum interpretacyjnego.

Dzięki niezliczonym możliwościom treści gwarantowana jest dynamika!