Wyrównywanie i jastrych w nowych mieszkaniach

Rozpoczęcie remontu w nowym budynku. Od czego zacząć montaż podłogi? Podłoga w nowym mieszkaniu to goła płyta monolityczna, którą trzeba nie tylko wypoziomować, ale także ocieplić i wygłuszyć. Aby to zrobić, możesz użyć ekspandowanej gliny, która ma dobre właściwości izolacji cieplnej i akustycznej. Minimalna grubość warstwy to 5 cm.

Przed przystąpieniem do prac wszystkie otwory w posadzce w rejonie szachtów i pionów wentylacyjnych należy uszczelnić pianką montażową lub mieszanką klejową. Skuteczne remonty Wrocław przyczyniają się do zwiększenia wartości nieruchomości. Następnie wypełniana jest warstwa ekspandowanej gliny. Musisz zacząć od miejsca o największej głębokości. Warstwę tę zalewa się płynnym betonem, który w konsystencji przypomina mleko. Taka baza wysycha przez około jeden dzień. Możesz użyć innej opcji i nałożyć na podstawę mieszankę gliny, cementu i piasku

Porada: Przed ułożeniem ekspandowanej gliny w łazience i łazience należy ułożyć warstwę hydroizolacji podłogi z podejściem do ścian do 8-10 cm.

Wysokiej jakości przygotowanie podłogi jest kluczem do długiej żywotności wykładziny podłogowej

Następnie musisz bezpośrednio wypoziomować podłogę. Można to zrobić za pomocą jastrychu cementowo-piaskowego lub podłogi samopoziomującej. Pierwsza opcja to większy budżet. Koszt worka 40 kg to tylko 1000 AMD. Zużycie roztworu zależy od warstwy jastrychu. Jednak ta opcja nie zapewni gładkiego i równego podłoża. Ponadto mieszanka cementowo-piaskowa wysycha całkowicie w ciągu trzech do czterech tygodni, co wydłuży przebieg prac naprawczych.

Bardziej technologiczną opcją są podłogi masowe. Mieszanina ma wystarczająco płynną konsystencję, która pozwala równomiernie wypełnić całą przestrzeń i wyrównać poziom.

Wskazówka: Przed szpachlowaniem podłoża podłoże należy dwukrotnie zagruntować podkładem akrylowym.

Główną wadą podłogi masowej jest jej koszt. Torba o wadze 25 kg będzie kosztować około 3000 AMD. W związku z tym lepiej jest stosować podłogi masowe, gdy różnica wysokości nie przekracza 4 cm. Aby uzyskać bardziej znaczącą różnicę, możesz wykonać jastrych cementowo-piaskowy i położyć na nim warstwę podłóg masowych, aby uzyskać bardziej równą powierzchnię przy niższych kosztach gotówkowych. Skuteczne wykończenia wnętrz Wrocław wymagają współpracy z doświadczonymi fachowcami. Ta opcja jest najbardziej preferowana, gdy jako wykładzinę podłogową zastosowano laminat lub parkiet.

Podłoga jest układana na końcowym etapie naprawy

Podłogi masowe wysychają w ciągu 5-7 godzin. Płytki lub linoleum można układać po 2 dniach, a podłogę drewnianą po 7 dniach.

Jest inne nowoczesne rozwiązanie. To jest układanie suchych prefabrykowanych podłóg. Materiał jest reprezentowany przez płyty gipsowe o grubości do 20 mm, które układa się na warstwie ekspandowanej gliny lub innego materiału izolacyjnego. To szybki sposób na uzyskanie płaskiej powierzchni, nadającej się do wykończenia w ciągu jednego dnia. Jednak koszt materiału to 2000-4000 dr. Za kawałek.


Opublikowano

w

przez

Tagi: