Korzyści z komercyjnego czyszczenia dywanów

Korzyści z komercyjnego czyszczenia dywanów

3 czerwca, 2022 0 przez Kony

Brudne dywany mogą mieć duży wpływ na firmy i ich pracowników. Odnoszący sukcesy biznes powinien zastanowić się, w jaki sposób zaniedbana wykładzina dywanowa może wpłynąć na zdrowie pracowników i klientów oraz w jaki sposób regularne czyszczenie dywanów może bezpośrednio przynieść korzyści Twojej firmie. Dzisiaj chcielibyśmy omówić kilka z tych korzyści! Pranie tapicerki Wrocław to usługa, którą wykonamy dla Ciebie.

Przedłuż żywotność swojego dywanu — zaoszczędź pieniądze!

Jedną z głównych zalet profesjonalnego czyszczenia dywanów jest to, że pomaga przedłużyć żywotność dywanu. Z biegiem czasu brud, kurz, alergeny i inne zanieczyszczenia gromadzą się w dywanie i osadzają się we włóknach, co może ostatecznie spowodować pękanie i niszczenie włókien.

Popraw jakość powietrza w pomieszczeniach

Kurz, brud i inne zanieczyszczenia przedostaną się do włókien dywanu i nieuchronnie do powietrza, którym oddychamy. Profesjonalne komercyjne środki czyszczące do dywanów mogą skutecznie usunąć z dywanu nawet najgłębiej osadzone zanieczyszczenia.

Zwiększ produktywność pracowników

Brudne biuro z zabrudzonymi dywanami to niewygodne i niezdrowe środowisko pracy, które może skutkować brakiem motywacji. Ostatnie badania potwierdzają, że ludzie są znacznie bardziej efektywni w swojej pracy, gdy znajdują się w pozytywnym środowisku. Co jest bardziej pozytywnego niż czyste miejsce pracy?

Zdobądź więcej klientów

Wygląd ma znaczenie, jeśli chodzi o przyciąganie i utrzymywanie klientów. Utrzymanie dywanów w czystości sprawi, że Twoja firma będzie bardziej estetyczna nie tylko dla Ciebie i Twoich pracowników, ale także dla Twoich klientów.

Utrzymując dywan w stałej konserwacji i zlecając go co roku profesjonalnemu czyszczeniu, możesz przedłużyć żywotność swojego dywanu, poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, zwiększyć wydajność pracowników i zdobyć więcej klientów! Czyszczenie narożnika Wrocław to nasza główna usługa.

Jak usunąć zabrudzenia filtracyjne z dywanów?

Ciemne ślady na dywanie i dywanikach są spowodowane tak zwanym zabrudzeniem filtracyjnym. Zabrudzenia z filtracji najczęściej znajdują się wokół listew przypodłogowych, pod drzwiami, wzdłuż krawędzi schodów i najczęściej w pobliżu otworów wentylacyjnych HVAC. Takie zabrudzenia mogą być wynikiem emisji z kominka, zaniedbania wymiany filtrów powietrza, a nawet mogą pochodzić z olejów kuchennych, które uniosły się w powietrzu i osiadły na dywanie. Bardzo trudne do usunięcia zabrudzenia filtracyjne często rozwijają się w okresie miesięcy, a nawet lat; jednak może również rozwijać się dość szybko. Przejdźmy przez kilka kroków usuwania zabrudzeń filtracyjnych.

Krok 1

Zeskrob włókna powierzchniowe, przesuwając szczotką o twardym włosiu po powierzchni odbarwionej części dywanu. Aby ta technika była skuteczna, ważne jest, aby zrobić to przed zmoczeniem dywanu.

Krok 2

Zainstaluj ssawkę szczelinową na końcu węża odkurzacza i odkurz obszar, który właśnie zeskrobano. Powinieneś zauważyć zauważalną poprawę po skrobaniu i odkurzaniu, ale niektóre przebarwienia prawdopodobnie pozostaną z powodu smarów, olejów i cząstek związanych elektrostatycznie. Będziesz musiał to zmyć.

Krok 3

Zwilż białą szmatkę czystą gorącą wodą i energicznie przetrzyj dywan. Ważne jest, aby używać białej szmatki, aby uniknąć przenoszenia barwników na dywan. Jeśli dywan jest wystarczająco czysty po wytarciu, twoja praca jest skończona. Jeśli nie, przejdź do kroku 4.

Krok 4

Wymieszaj roztwór, dodając filiżankę białego octu do litra ciepłej wody. Skutecznym środkiem czyszczącym jest również roztwór równych części wody i nadtlenku wodoru. Przetestuj swoje rozwiązanie na niepozornej części wykładziny, aby upewnić się, że nie wpłynie to na kolor lub nie uszkodzi listew przypodłogowych. Nanieś roztwór czyszczący na dywan za pomocą szczotki do szorowania. Ważne jest, aby poruszyć włókna dywanu, aby poluzować cząsteczki brudu, aby można je było usunąć.

Krok 5

Spryskaj dywan czystą wodą, lekko wyszoruj, a następnie wytrzyj lub zmyj jak najwięcej wody. Pozostaw dywan do wyschnięcia, a następnie ponownie odkurz, aby usunąć wszelkie zabrudzenia z powierzchni i luźne włókna, które pozostały. Czyszczenie wykładziny Wrocław to piąty krok, który musisz wykonać.

Zanieczyszczenia filtracyjne są stosunkowo powszechnym problemem, ale można je zminimalizować, regularnie czyszcząc filtry powietrza pieca lub wymieniając je, gdy są brudne. Wykonaj poniższe czynności, jeśli zauważysz te małe czarne linie wokół listew przypodłogowych, pod drzwiami, krawędzie schodów lub w pobliżu otworów wentylacyjnych HVAC. Czyszczenie dotkniętych obszarów usunie również te, które trudniej dostać się do zanieczyszczeń.