Czy potrzebujesz wymiany skrzynki bezpieczników?

Czy potrzebujesz wymiany skrzynki bezpieczników?

10 lipca, 2022 0 przez Kony

Skrzynka bezpieczników odgrywa kluczową rolę w instalacji elektrycznej Twojego domu. Zapewnia bezpieczny przepływ energii elektrycznej i chroni przed przepięciami elektrycznymi poprzez odcięcie zasilania w razie potrzeby. Wiedza o tym, jak rozpoznać oznaki, że potrzebujesz wymiany, pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo.

Oto kilka oznak, że konieczna jest wymiana skrzynki łamacza .

Oznaki, że konieczna jest wymiana skrzynki bezpieczników

Zadzwoń do elektryka, jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych objawów, w którym wystąpił problem ze skrzynką wyłącznika.

Wyrzuca bezpieczniki

Często wyzwalane wyłączniki mogą sygnalizować potrzebę nowej skrzynki wyłączników. Instalacje elektryczne Wrocław mogą tego potrzebować.

Wyłącznik wyzwala się, gdy urządzenia są podłączone do zasilania

W pełni funkcjonalna skrzynka z młotem powinna być w stanie sprostać zapotrzebowaniu na energię w Twoim domu. Prawdopodobnie masz problem, gdy wiele urządzeń lub elektroniki jest podłączonych i wyłącznik się wyłącza. 

Emisja zapachu spalenizny

Jeśli poczujesz zapach spalonego plastiku lub drewna, sprawdź skrzynkę młota. Może się to zdarzyć, gdy izolacja przewodu elektrycznego topi się lub drewno i izolacja w twoich ścianach ulegną przypaleniu.

Stara rozdzielnia

Średnia żywotność skrzynki bezpiecznikowej wynosi 25-40 lat, ale może się ona różnić ze względu na przepięcia, zużycie lub wady. Jeśli skrzynka kruszarki ma ponad 25 lat, zleć jej sprawdzenie przez elektryka .

Przestarzały system elektryczny oparty na bezpiecznikach topikowych

Praca bezpiecznika jest taka sama, jak praca wyłącznika — przerwanie przepływu prądu. Gdy bezpiecznik się przepala, panele elektryczne oparte na bezpiecznikach są często przeciążone, dopóki bezpiecznik nie zostanie wymieniony. 

Jeśli masz skrzynkę wyłączników z bezpiecznikami, zainstaluj zaktualizowaną z wyłącznikami. Niektóre firmy ubezpieczeniowe właścicieli domów pobierają wyższe opłaty za pokrycie domów z przestarzałymi skrzynkami bezpiecznikowymi. Każdy bezpiecznik może wymienić elektryk Wrocław.