Poliuretan-ce2r9sPR_9E-unsplash

Części z poliuretanu o wysokiej gęstości.

Koła poliuretanowe są szeroko stosowane w różnych sektorach, od budownictwa po medycynę. Systemy poliuretanowe możemy znaleźć w siedziskach, obudowach, wyposażeniu laboratoriów technicznych, podłokietnikach, zagłówkach, felgach, a nawet w połączeniach klejowych pomiędzy różnymi elementami.

Poliuretan to bardzo wytrzymały materiał. Ta i inne właściwości, takie jak zdolność adaptacji, były kluczowe na przykład w rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, który wykorzystuje wałki poliuretanowe o wysokiej gęstości do pojazdów, aby uczynić je bardziej wydajnymi i zrównoważonymi. W rzeczywistości obecnie zastosowanie poliuretanu w pojazdach stanowi około 15-20% wszystkich tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji samochodów.

Właściwości części poliuretanowych o dużej gęstości

Rosnące zastosowanie przemysłowe części z poliuretanu o dużej gęstości wynika głównie z dwóch właściwości: trwałości i wszechstronności. Poliuretan jest jednym z materiałów o największej liczbie możliwości zastosowań i innowacji.

Trwałość poliuretanu gwarantuje utrzymanie jego właściwości przez cały okres użytkowania produktu. Jest to materiał odporny na czynniki atmosferyczne (woda, nagłe zmiany temperatur, wiatr…) oraz działania mechaniczne, takie jak przebicia, tarcie czy nacisk, co czyni go jedną z najlepszych opcji dla przemysłu. 

Produkcja elementów z poliuretanu o dużej gęstości

Dzięki łatwości formowania poliuretanu o wysokiej gęstości na etapie produkcji, części z poliuretanu o wysokiej gęstości są wytwarzane w branżach tak różnych, jak motoryzacja czy produkcja urządzeń elektrycznych.

Najpowszechniejszą metodą wytwarzania części z poliuretanu o wysokiej gęstości są wyroby z poliuretanu do form. Formy do części poliuretanowych przeszły ogromny postęp, który pozwala uzyskać końcowy element poliuretanowy prawie bez konieczności jego retuszu: produkt końcowy jest wyjmowany z formy o pożądanym kształcie.

System poliuretanowy 9475-S-350 do produkcji części z poliuretanu o dużej gęstości

Produkuje system poliuretanowy, który oferuje rozwiązanie do produkcji części z poliuretanu o dużej gęstości. Jest to system poliuretanowy 9475-S-350.

Instalacja przeznaczona jest do wykonywania odlewów o wysokich walorach technicznych w szerokim zakresie gęstości. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w tak różnych branżach, jak między innymi przemysł meblarski, motoryzacyjny, części techniczne, sprzęt elektryczny czy komputery.

Komponenty 9475-S-350

Ten system poliuretanowy składa się z dwóch elementów:

  • Składnik A: Poliol 9475-S-350. Mieszanina polioli zawierająca katalizatory, dodatki powierzchniowo czynne i środki spieniające.
  • Składnik B: Izocyjanian H30. PMDI (diizocyjanian difenylometanu)

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz