5 rzeczy, które każdy właściciel domu powinien wiedzieć o swoim szambie

5 rzeczy, które każdy właściciel domu powinien wiedzieć o swoim szambie

4 lipca, 2022 0 przez Kony

Wskazówki i praktyczna wiedza, jak utrzymać płynne spłukiwanie

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących systemów septycznych, np. „Jak często należy pompować zbiornik?” lub „Czy muszę przejść inspekcję? Gdzie znajduje się mój zbiornik?” i wiele innych. Wiemy, że łatwo jest mieć mentalność „poza wzrokiem, z umysłu”, jeśli chodzi o system septyczny, więc mając to na uwadze, przygotowaliśmy krótką listę najczęściej zadawanych pytań, aby ułatwić zrozumienie . Skontaktuj się z nami, aby umówić się na usługę septyczną już dziś, lub czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najdroższym sprzęcie w Twoim domu oraz o tym, jak zapewnić sprawne spłukiwanie tej zimy!

Q1. Jak często należy pompować szambo?

Częstotliwość pompowania szamba zależy od wielkości szamba i liczby osób w gospodarstwie domowym. Jeśli masz wywóz śmieci, twój system może wymagać częstszego pompowania. Inne czynniki, które określają, jak często należy przepompowywać szamba, obejmują wiek systemu, stan pola ściekowego, naturalnie występujące bakterie w systemie i ogólne zużycie wody. Zalecamy odciąganie średnio co 2-3 lata.

Q2. Czy to prawda, że ​​jeśli masz system septyczny, nie powinieneś korzystać z wywozu śmieci?

Prawdziwe. Wywóz śmieci może zwiększyć ilość ciał stałych w szambie nawet o 50 procent. Wyeliminowanie wyrzucania śmieci może pomóc w zmniejszeniu ilości tłuszczu i ciał stałych, które dostają się do pola odpływowego. Dlaczego ważne jest, aby redukować ciała stałe? Ciała stałe zwiększają ilość szlamu i piany w szambie, co może prowadzić do cofania się i trudności podczas pompowania.

Q3. Czy chusteczki do spłukiwania są bezpieczne dla mojego systemu septycznego?

Nie. Naprawdę nie ma czegoś takiego jak „spłukiwalne” czyszczenie, pomimo tego, co powiedzą reklamodawcy. Chusteczki „zmywalne” nie rozpadają się łatwo i szybko, co może zatkać system septyczny, prowadząc do powstania poważnych kopii zapasowych. Przekonaj się sam w tym eksperymencie Raporty konsumenckie . Jeśli masz system septyczny, najlepiej jest traktować „zmywalne” chusteczki tak samo jak chusteczki dla niemowląt lub chusteczki do twarzy i wyrzucać je do śmieci, a nie do toalety.

Q4. Jak mogę utrzymać zdrowy system septyczny?

Oprócz regularnego przepompowywania szamba, możesz utrzymać swój system gnilny w dobrym stanie dzięki dodatkowi do systemu gnilnego, takim jak Ekologiczny środek do trawienia odpadów i smarów Ekologiczny środek mineralny do usuwania odpadów i tłuszczu jest dostarczany w rozpuszczalnym opakowaniu (podobnym do pojemnika na detergent do prania) i zawiera zdrowe bakterie, które pomagają rozkładać ciała stałe w szambie. Wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić torebkę do toalety i spłukać. Zapytaj technika Clean Earth Septic Service o zakup dodatku podczas następnego pompowania lub zadzwoń do nas już dziś – oferujemy świetną cenę.

Q5. Czy możesz użyć zmiękczacza wody, jeśli masz system septyczny?

TAk. Ale jeśli zdecydujesz się na użycie systemu zmiękczania wody w domu podłączonym do systemu septycznego, najlepiej skontaktować się ze specjalistą od hydrauliki, aby omówić różne opcje prowadzenia odpływu. Ten prosty i niedrogi środek może zapobiec awarii szamba i systemu oczyszczania oraz utrzymać wszystkie gwarancje w mocy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat systemu septycznego, regularne pytania dotyczące konserwacji lub poprosić o wycenę dla Twojej firmy, zapraszamy do kontaktu z nami już dziś.